Merlin Enerji Sistemleri, FRONIUS markasından sonra, Forklift sektörü için en büyük Li-Ion akü üreticileri arasında yer alan SUNLIGHT markasının satış, servis hizmetleri için anlaşma yaptı. SUNLIGHT markası ve tecrübesi ile toplam maliyetlerinizi güvenli ve belirgin bir şekilde düşmesini sağlamayı hedeflemektedir. SUNLIGHT ürünleri, Li-FePO4 (Lityum Demir Fosfat) hücreleri sayesinde CE ve Yangın onay belgeleri ile fabrikalarda güvenle kullanılabilmektedir.

Akü kapasitesi operasyon kullanım yoğunluğuna ve şarj/mola sürelerine göre istenen şekilde tespit edilebilmektedir. Bu sayede optimum akü kapasitesi ile deşarj ve kullanım süresi garanti edilebilmektedir.

Forklift Markasından Bağımsız; olarak eski veya yeni tüm forkliftlere kolayca uygulanabilmesi sayesinde yedek akü, akü bakımı, şarj değişim süre ve masraflarını ortadan kaldırabilmektedir. Ayrıca, LFP Aküler tamamen bakımsız. (Su ekleme, taşma, kaynama, kursuz asit vs yok.)

Hızlı Şarj ile Her Yerde Her Fırsatta Şarj İmkanı

Max 2 saat şarj özelliği ile 2 saat içinde aküler mola aralarında şarj edilmektedir. Ara şarjlar her fırsatta ve her alanda yapılabilmektedir. Hidrojen yayılım riski, asit, kaynama taşma problemleri oluşmadığı için akü odası yatırımı (havalandırma, soğutma vs.) gerekli değildir. Cep telefonu ve bilgisayar pilleri gibi her alanda şarj edilebilir.

Üretici garanti süresi 5 yıl ve akü ömründe %100’den fazla artış ile 7-8 yıl boyunca günlük kullanım ve deşarj performansı daha yüksektir. Gerilim ve akım daha dengeli olduğu için olası kart arızalarında ciddi düşüş sağlamaktadır.

Elektrik Tasarrufu: Elektrik tüketiminde %35’e varan düşüş sağlayarak 3 ton forklift ve 3 vardiya için günde 75kW’a varan enerji tasarrufu ile ayda 50-100 Euro aralığında avantaj yaratabilmektedir.

Akü Değişim Süreleri: En büyük gizli maliyet kalemlerinden biridir. Vardiya başına 20 -30 dk. ile ayda 15 saat operatör ve makine saatine meşgul etmektedir. Ayrıca, FL ömrü boyunca 20-30.000 defa akü değişim işleminde olası kazalar ile maddi hasarlar ve yaralanma riskleri oluşabilmektedir.

Makina 2.El Değeri: Akü değişim darbeleri ve asit hasarları olmaması sayesinde makine temizliği ile makinaların 2.el değerinde ciddi bir artış sağlamaktadır. Ekonomik akü ömrü 6-8 yıl aralığında beklenmektedir. Bu sürenin sonunda istenirse tüm hücreler makul bir maliyetle değiştirilerek %100 kapasiteye getirmek mümkündür.