Yaşam kaynaklarımızı korumak ve nesillere daha güzel bir gelecek bırakabilmek için her sektörde olduğu gibi lojistik ve depolama sektöründe sürdürülebilirlik hakkındaki gelişmelerde maliyeti düşürürken, doğaya dost enerji kaynakları sunuyor.

Enerji maliyetlerinizi düşürmek veya karbonsuz bir depo oluşturmak istemez misiniz?

Güneş enerjisi ve depolama gibi yatırımlar, elektrikle çalıştırılabilen tüm potansiyel yükler tanımlandığında daha iyi bir başarı ve geri dönüş şansına sahiptir.

Karbon nötr depolar, yerinde güneş enerjisi üretimi ve elektrikli araç şarj cihazları gibi teknolojileri içeren yeni gelişmeler veya yeniden geliştirilen tesislerle daha yaygın hale geliyor. Pille çalışan forkliftlere geçiş, büyük ölçekli bir dağıtım veya depo operasyonundan yılda birkaç ton olabilen dizel versiyonların ürettiği emisyonlardan kaçınırken yakıt tasarrufu sağlayabilir.

Artan enerji faturaları ve yerel şebekenin yükseltilmesi için hizmet kuruluşunun olası ücretleri gibi yeni bir dizi zorluk yaratır. Neyse ki, enerji depolama ve akıllı kontroller gibi teknolojiler, yerinde güneş enerjisi üretiminin tüketimini optimize etmek için 7/24 gerçekleşen elektriğe aç operasyonlara izin veriyor. Sunlight tarafından geliştirilenler gibi enerji yönetim sistemleri, yükleri beslemek için ne zaman güneş enerjisi kullanılacağına veya depolanan enerjinin ne zaman ucuz, yoğun olmayan zamanlarda şebeke elektriği ile destekleneceğine karar verebilir. Enerji depolama sistemleri ayrıca, birçok enerji perakendecisinin ve tedarikçisinin çalıştırdığı veya erişebildiği sanal enerji santrali platformlarında toplandığında şebeke dengeleme ve istikrar hizmetleri sağlayarak gelir elde edebilir.

Benzer şekilde, lityum iyon pille çalışan forklift filoları ve AGV’ler, yeniden şarj etmek için daha az elektrik ve daha az bakım gerektirdiklerinden, hem kârlılığı hem de sürdürülebilirlik çabalarını ve kimlik bilgilerini artırdıkları için kurşun aside kıyasla daha fazla işletme maliyeti tasarrufu sağlar.